search
top

Co to jest leasing konsumencki

Nowe auto to marzenie każdego nas każdy dąży do tego aby jeździć coraz to nowszym i lepszym samochodem, niestety nie zawsze możemy pozwolić sobie na to aby kupić nowe auto z własnych środków. Bardzo często zadajemy sobie pytanie czy skorzystać z pomocy banku. Jeżeli już się na to zdecydujemy to mamy do wyboru kredyt bądź leasing.

Leasing to rozwiązanie nieco mniej popularne ponieważ bardzo wiele osób myśli jeszcze, że jest to produkt skierowany tylko do osób posiadających własną działalność gospodarczą. Jak się okazuje jest nieco inaczej. W ofercie banków pojawia się tak zwany leasing konsumencki który jest przeznaczony dla klientów indywidualnych. W praktyce osoby posiadające działalność często korzystają z leasingu i jest to dla nich opłacalne, a zatem jak jest w przypadku leasingu konsumenckiego?

Co to jest leasing?

Leasing od wielu lat jest alternatywą dla kredytu samochodowego. Jego koszty są zazwyczaj znacznie niższe niż w przypadku kredyt samochodowego. Taka sytuacja ma miejsce ponieważ decydując się na leasing to firma leasingowa przez cały czas jest właścicielem auta, jest to pewnego rodzaju wypożyczenia auta na długi okres. Biorąc pojazd w leasing co miesiąc spłacamy opłatę leasingową, aż do momentu uiszczenia całej opłaty nie będziemy właścicielem auta. W dowodzie rejestracyjnym nie będzie widniało nasze nazwisko a nazwa firmy leasingowej, aż do chwili kiedy spłacimy raty i wykupimy pojazd. Po spłacie rat cena wykupu może wynosić zaledwie jeden procent początkowej kwoty i co więcej to my mamy pierwszeństwo wykupu tego auta.

Banki od jakiegoś czasu bardzo restrykcyjnie i wnikliwie sprawdzają swoich potencjalnych klientów, zanim udzielą im kredyt. Dlatego też leasing konsumencki może być dla nas dobrym rozwiązaniem jeżeli nie prowadzimy działalności gospodarczej. Rozwiązanie to posiada wiele zalet, począwszy od tego, że formalności zostały ograniczone do minimum, firma leasingowa oferuje nam również korzystniejsze warunki jeżeli chodzi o ubezpieczenie. Za pomocą leasingu możemy sfinalizować zakup zarówno motocykla, samochodu osobowego, a także innych pojazdów, a zatem mamy tu do czynienia z dużą elastycznością, firmy oferują nam również liczne zniżki na częściach sprzęcie do auta czy innych usługach. Niestety tak samo jak w przypadku wszystkich innych produktów bankowych ten również posiada wady. Po pierwsze pojazd nie będzie naszą własnością aż do całkowitej jego spłaty, po drugie kiedy auto zostanie skradzione lub rozbite umowa leasingowa wygasa, a po trzecie zachodzi tu również konieczność wykupienia dodatkowych ubezpieczeń pojazdu.

« Czy inflacja zagraża … | Strona domowa | Chwilówki, czyli poży… »top