search
top

Tanie i dobre kredyty – na co zwrócić uwagę?

Podobnie jak w przypadku każdego produktu finansowego, jeśli chodzi o zaciąganie pożyczki osobistej, opłaca się robić research i porównywać APR. RRSO (roczna stopa oprocentowania) określić tym samym rzeczywisty koszt pożyczki, biorąc pod uwagę odsetki do zapłaty, wszelkie inne opłaty i kiedy płatności stają się wymagalne.

Twój bank może powiedzieć, że oferuje preferencyjne stawki swoim klientom na rachunku bieżącym, ale nadal możesz znaleźć tańsze kredyty dostępne w innych miejscach, zobacz rady na świetnym blogu http://www.prokredyty.com.pl/.

Informacje napisane drobnym drukiem

Zanim złożysz wniosek o pożyczkę, sprawdź mały druczek, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się. Niektóre z najlepszych pożyczek mają pewne uciążliwe warunki. Bank może oferować na przykład 5,6% pożyczkę, ale wnioskodawcy muszą mieć kartę kredytową w ich instytucji i korzystać z niej w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Czasem banki oferują tylko najlepsze oprocentowanie pożyczek klientom korzystającym z rachunków bieżących.

Pomyśl o opłatach za wcześniejszą spłatę

To może wydawać się mało prawdopodobne w momencie, kiedy zaciągniesz osobistą pożyczkę - ale nie zapominaj, że możliwe jest, że będziesz w stanie spłacić swój dług wcześniej. Wielu pożyczkodaców pobiera opłatę, jeśli chcesz, aby to zrobić, więc dobrze jest sprawdzić, ile może to kosztować, zanim złożysz wniosek o konkretną ofertę. Jeśli sądzisz, że istnieje duża szansa, że będziesz chciał wcześniej spłacić pożyczkę, warto poszukać oferty, która nie wiąże się z opłatą za wcześniejszą spłatę.

Ubezpieczenie w zakresie ochrony płatności miało złą prasę, ale nadal jest przydatnym produktem dla niektórych osób. Jest przeznaczony na pokrycie miesięcznych spłat kredytu lub karty kredytowej, jeśli nie możesz ich spełnić z powodu choroby lub bezrobocia. Jeśli zdecydujesz, że potrzebujesz tego rodzaju ochrony, ważne jest, abyś kupił najtańszą ofertę: kupowanie polisy bezpośrednio od pożyczkodawcy może nadal kosztować cię znacznie więcej niż kupowanie od niezależnego dostawcy. Ponadto, polityki ubezpieczeniowe często zawierają długą listę wykluczeń, więc upewnij się, że w pełni rozumiesz, co jest i nie jest objęte, zanim przejdziesz do polityki. Jeśli planujesz ubiegać się o kredyty osobiste na rynku, ważne jest, aby najpierw sprawdzić swój rating kredytowy.

Dobrą wiadomością jest to, że stopy pożyczek są teraz na najniższym poziomie. W ciągu ostatnich dwóch lat najlepsze stawki kredytów spadły z 7,5% do zaledwie 3,3%. Dzieje się tak, ponieważ kredytodawcy starają się przyciągnąć uwagę potencjalnych kredytobiorców. Zła wiadomość jest taka, że do 90% potencjalnych kredytobiorców jest odrzucanych ze względu na ich zdolność kredytową. Więc nie rozpoczynaj świętowania, kiedy zobaczysz świetną stawkę. Kredytodawcy często oferują pożyczkobiorcom znacznie wyższą stawkę niż reklamowani lub po prostu całkowicie je odmawiają. Nie zapominaj, że niektóre kredyty mogą mieć atrakcyjnie niskie oprocentowanie, ale wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Użyte znaczniki: , , , , , ,

« Kredyt hipoteczny w I… | Strona domowa | Kredyt własny kąt hip… »top