search
top

Czy inflacja zagraża kredytobiorcom?

Inflacja prowadzi do utraty wartości pieniądza, a docelowo do podniesienia stóp procentowych i do zagrożenia spłaty niektórych kredytów hipotecznych. Śledzenie inflacji to jedno z podstawowych zadań każdego świadomego kredytobiorcy, zobacz co jeszcze jest bardzo ważne na stabilnoscfinansowa.pl.

Co wpływa na inflację w Polsce?

W Polsce na inflację wpływa podaż pieniądza, wyraźnie zwiększana od ostatnich lat, klęski żywiołowe (susza, choroby zwierząt hodowlanych), niepewność odnośnie wzrostu cen energii elektrycznej, zupełnie niezrównoważony budżet krajowy z ukrytym deficytem. Od początku 2019 daje się wyraźnie zauważyć zmiany cen w sklepach spożywczych, na stacjach paliw, a także w rachunkach za energię elektryczną. To jedne z najważniejszych działów sugerujących potencjał podniesienia stóp procentowych. Co to oznacza dla kredytobiorców?

Kredyt gotówkowy online

Bardzo często zastanawiamy się nad zaciągnięciem kredytu gotówkowego jednak nie zawsze mamy czas aby spędzić w banku kilka godzin aby móc dowiedzieć się o danej ofercie jak najwięcej a następnie również złożyć wniosek o dany kredyt. Z tego też powodu coraz częściej sięgamy po usługi dostępne elektronicznie i dzięki nim zaoszczędzimy swój cenny czas, a wniosek złożymy bez wychodzenia z domu. Co więcej za pomocą różnego rodzaju narzędzi internetowych dowiemy się który bank przygotował dla nas najkorzystniejsze i najciekawsze oferty, jak i również złożyć wniosek o kredyt. Zanim jednak podejmiemy taki krok powinniśmy się dowiedzie o danej ofercie jak najwięcej. Często także zadajemy sobie pytanie czy oferty bankowe są bezpieczniejsze od standardowych pożyczek.

KRD i BIK

Czym jest Krajowy Rejestr Długów- KRD.

Krajowy Rejestr Długów zwany inaczej KRD, ma swoją siedzibę główną we Wrocławiu przy ulicy Danuty Siedziakówny 12. Prezesem KRD jest obecnie Adam Łącki. Jest to pierwsze polskie biuro informacji gospodarczej jakie działa od 2003 roku. Główną podstawą działalności Krajowego Rejestru Długów jest ustawa z dnia 9 kwietnia 2010 oku jaka dotyczy udostępniania informacji gospodarczych oraz wymianie danych gospodarczych. Głównym zadaniem KRD jest zbieranie oraz udostępnianie danych na temat sytuacji finansowej firm i konsumentów. KRD ma za zadanie przyjmować takie informacje, przechowywać je, a następnie udostępniać te dane zarówno jeśli dotyczą one zadłużenia jak również terminowości w rozwiązywaniu zobowiązań jakie mają firmy i konsumenci. Informacje do biura są przekazywane przez przedsiębiorców, przez jednostki organizacyjne, gminy jak również przez osoby fizyczne, które posiadają tytuł wykonawczy. KRD od samego początku swojego istnienia zebrało ponad 145 mln raportów. Z rejestru skorzystało o wiele więcej osób. Raporty są publikowane systematycznie dzieląc je na poszczególne sektory i branże.

| Użyte znaczniki: , , , ,
top