search
top

Debet na rachunku czy kredyt gotówkowy?

Brakuje gotówki? Istnieje co najmniej kilka rozwiązań tego problemu. Zakup produktu czy usługi można sfinansować za pomocą kredytu gotówkowego, karty kredytowej bądź skorzystać z limitu na rachunku osobistym. Pytanie brzmi, które spośród proponowanych wyżej rozwiązań jest najkorzystniejsze?

Zimą w szczególności brak gotówki w domowym budżecie może być dotkliwy. Zbliżające się święta, wyprzedaże w sklepach czy promocje na sprzęt RTV mogą stanowić ogromną pokusę. Co zrobić gdy środki bieżące nie pozwalają na sfinansowanie wszystkich tych potrzeb? Odpowiedź jest prosta. Zdecydować się na kredyt gotówkowy, limit w rachunku osobistym bądź skorzystać z limitu na karcie kredytowej.

Kredyt gotówkowy najpopularniejszy

Najchętniej wybieranym sposobem na załatanie dziury w domowym budżecie jest kredyt gotówkowy. W okresie przedświątecznym banki właśnie na kredycie gotówkowym zarabiają najwięcej. Kredyt gotówkowy udzielany jest właściwie każdemu kto może pochwalić się stałym wynagrodzeniem oraz dobrą historią kredytową. Formalności przy kredycie gotówkowym ograniczają się do minimum. Największe banki w Polsce są w stanie udzielić kredyt gotówkowy w zaledwie 15 minut. Oczywiście nie ma nic za darmo, za tego typu formę finansowania bieżących potrzeb przyjdzie Klientom sporo zapłacić. Średnie oprocentowanie kredytów gotówkowych waha się od 13 do nawet 25 %. Do tego trzeba doliczyć jeszcze prowizję za udzielenie kredytu, a nawet koszty związane z ubezpieczeniem. Cechą charakterystyczną kredytu gotówkowego jest stałe oprocentowanie. Klient wie ile co miesiąc będzie musiał spłacać.

Debet w rachunku osobistym

Wysokie oprocentowanie kredytów gotówkowych skłania wielu wnioskodawców do dalszego poszukiwania dodatkowego źródła pieniędzy. Takim sposobem może być kredyt w rachunku osobistym. O otwarcie linii kredytowej w rachunku nie muszą martwić się te osoby, które uzyskują stały miesięczny dochód i posiadają konto osobiste w jednym banku co najmniej kila lat. Klient razem z bankiem ustala limit kwoty do jakiej się zadłuża. Zazwyczaj jest to 1000 zł. Każda kolejna wypłata spłaca kredyt zaciągnięty w poprzednim miesiącu. W nowym miesiącu można znów zaciągać nowe zobowiązania bez zbędnych formalności, bez potrzeby wypełnienia wniosku. Jest to więc swego rodzaju kredyt odnawialny. Największą wadą tego rozwiązania jest jednak niekończące się zadłużenie. Karta kredytowa jest najrzadziej wybieraną formą pozyskania dodatkowych środków. Tak jak przy debecie na koncie osobistym ustalany jest maksymalny limit, do którego można zaciągać zobowiązanie. Niespłacanie w terminie oznacza jednak naliczanie nawet 20 % odsetek.

Użyte znaczniki: , ,

« Przez konto czy lokat… | Strona domowa | Kredyt gotówkowy trzy… »top