search
top

Konsolidacja krok po kroku

Spłata kilku zobowiązań bywa uciążliwa i kosztowna. Niejednokrotnie zapominamy o spłacie jednej z rat, a to że mamy ich kilka powoduje chaos w naszym domowym budżecie. Jak się okazuje jest na to rozwiązanie jest na to rozwiązanie, jest nim kredyt konsolidacyjny, który oferują nam w zasadzie wszystkie banki. Co więcej nie jest to rozwiązanie trudne możemy niego skorzystać w bardzo prosty sposób. Nie ulega wątpliwości, że konsolidacja kredytu to idealne rozwiązanie dla osób posiadających więcej niż dwa zobowiązania finansowe, przy pomocy NiskaRata.org znajdziesz najlepsze rozwiązanie dla siebie. Nie każdy pamięta, w jakie dni mija termin spłaty danego zobowiązania. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, zyskujemy przede wszystkim: oszczędność czasu i wygodę, kredyt w jednym banku, a co za tym idzie tylko jedną miesięczną ratę, niższą ratę zobowiązania, dzięki dłuższemu okresowi spłaty. Warto zatem sprawdzić jak cała procedura wygląda w praktyce.

krok 1 – złożenie wniosku i kontakt z bankiem

Po złożeniu wniosku o przyznanie kredytu konsolidacyjnego oddzwoni do nas pracownik banku, którego oferta szczególnie nas zainteresowała. Konsultant zada nam kilka pytań o dane osobowe, w tym PESEL oraz adres zamieszkania, dane z dowodu osobistego, wysokości uzyskiwanych dochodów netto, Formy zatrudnienia i danych pracodawcy. Ważne będzie także to czy jesteśmy zatrudniony np. na podstawie umowy o pracę i na jaki okres. Kolejne pytanie może dotyczyć miesięcznych kosztów utrzymania związane m.in. z opłatami za rachunki, a także o zaległości komornicze lub alimentacyjne oraz wysokość zobowiązań, które chcemy połączyć.

Po uzyskanych odpowiedziach na powyższe pytania konsultant będzie mógł przedstawić nam warunki kredytu konsolidacyjnego. Decyzję oraz szczegółowe parametry otrzymamy, dopiero gdy nasz wniosek zostanie zweryfikowany przez bankowego analityka.

krok 2 – wizyta w banku

Dzięki wstępnej analizie i rozmowie z pracownikiem banku wiemy już, że możemy ubiegać się o kredyt konsolidacyjny. Tylko od nas zależy, czy przedstawione nam warunki są interesujące i czy będziemy chcieli podpisać umowę takiej treści. Jeśli zdecydujemy się na podpisanie umowy na zaproponowanych warunkach w celu zawarcia umowy najprawdopodobniej zostaniemy skierowani do najbliższej placówki banku. Większość banków nie udziela konsolidacji w całości online. Dzieje się tak z uwagi na to, że jeżeli jesteśmy nowym klientem, bank musi zweryfikować naszą tożsamość. Po drugie, kredyt konsolidacyjny udzielany jest na spłatę innych zobowiązań, a zatem zazwyczaj są to większe kwoty.

Do banku weźmy ze sobą: dokument potwierdzający tożsamość, dokumenty identyfikujące zobowiązania, które chcesz połączyć, dokument potwierdzający uzyskiwany dochód za ostatnie 3 miesiące.

krok 3 – podpisanie umowy

Jeżeli nie możemy udać się do siedziby banku to nie pozbawia nas szansy na kredyt konsolidacyjny. Są banki, które udzielą go online. W takiej sytuacji musimy przejść standardową ścieżkę, a w trakcie rozmowy z konsultantem zapytać o możliwość podpisania umowy przez internet. Pracownicy banku są zazwyczaj elastyczni i potrafią dopasować się do nas jeżeli chodzi o podpisanie umowy. Jednak jeżeli nie ma takiej możliwości możemy zrobić to online.

Krok 4 - Kredyt konsolidacyjny online

Pierwszy krok jest taki sam - składamy wniosek o kredyt za pośrednictwem formularza i podajesz w nim najważniejsze dane. Należy dołączyć także niezbędne dokumenty w wersji elektronicznej (dowód osobisty, zaświadczenie o dochodach, umowy kredytowe). Bank dokładnie go sprawdza, a następnie podejmuje decyzję, czy przyznać nam kredyt konsolidacyjny. Decyzję otrzymujemy w ciągu 24 godzin. Cały proces rzeczywiście odbywa się w całości online, łącznie z podpisaniem umowy, choć nie wszystkie banki mają to w swojej ofercie.

« Rata kredytu hipotecz… | Strona domowa | Jak wziąć kredyt? »top