search
top

Nowe firmy finansowe

Współcześni ludzie masowo wykorzystują telefony komórkowe z Internetem do załatwiania absolutnie wszystkich codziennych spraw, również sprawy typowo finansowe w bankach zaczynają wykonywać sami przy pomocy cyfrowych aplikacji. Te dają możliwość złożenia wniosku o kredyt gotówkowy w swoim banku w kilka sekund i otrzymanie wstępnej decyzji kredytowej nawet w ciągu piętnastu minut. Są banki, które obiecują zmniejszyć oprocentowanie lub przyznać pożyczkę, jeśli nie zdążą wydać decyzji w kwadrans.

Tempo ma dzisiaj kolosalne znaczenie dla ludzi i biznesu, więc oprocentowanie kredytu przestaje już interesować tak wielu, szczególnie młodych klientów. Wielu jest w stanie poświęcić nieco swoich pieniędzy i wybrać mniej korzystną dla nich ofertę, jeśli w danym miejscu otrzymają pieniądze od ręki i bez zbędnych formalności.

Pieniądze młodych ludzi

To w szczególności młodzi ludzie mają kompletnie nowe oczekiwania względem usług finansowych i chcą by ich banki były nowoczesne i wyrozumiałe. Z tym drugim bywają najpoważniejsze problemy, ponieważ banki muszą kierować się swoim interesem finansowym i biznesowym, więc pożyczki gotówkowe udzielają tylko i wyłącznie do takiej kwoty, którą dany klient realnie będzie w stanie spłacić. Nie ryzykują już i wolą dokładnie weryfikować klienta, podpisywać z nim wiele różnych umów i ubezpieczeń, co niestety nie sprzyja młodym i bardzo żywiołowym ludziom.

W odpowiedzi na te potrzeby na rynku pojawiły się nowe firmy z własnym kapitałem, które zaczęły oferować wprawdzie niższe pożyczki, ale były to kredyty bez big, a więc bez weryfikowania zatrudnienia klienta, jego zarobków, historii kredytowej czy ewentualnych windykacji. Dzięki temu możliwe stało się udzielanie pożyczek od ręki, w ciągu kilku minut, bez zadawania klientowi zbędnych pytań.

Gorsze warunki finansowe

Banki często nie chcą pożyczać pieniędzy nawet tym klientom, którzy mogą pochwalić się stałym zatrudnieniem i dochodami, ale niestety mają już kilka kredytów i w takiej sytuacji nie otrzymają kolejnego. W takich wypadkach pożyczki bez big okazują się jedynym racjonalnym rozwiązaniem, chociaż nie są tak korzystnie skonstruowane. Głównym problemem jest ich bardzo wysokie oprocentowanie w skali roku - o ile zwróci się całość pożyczki po miesiącu, jest to opłacalne rozwiązanie, ale roczne oprocentowanie jest okrutnie wysokie.

Użyte znaczniki: , , , , , , , ,

« Pożyczka przez Intern… | Strona domowa | Branża pożyczkowa – j… »top