search
top

Karty kredytowe i kredyt konsumencki.

Życie bez kart do bankomatu byłoby znacznie trudniejsze.

W dzisiejszych czasach wiele osób nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez kat bankomatowych. Wielu nie płaci już tradycyjnymi pieniędzmi tylko opłaca rachunki za zakupy za pośrednictwem kart. Jeszcze kilka lat temu mało kto posiadał taka kartę, zaś dziś trudno znaleźć osobę, która tej karty nie posiada. Dzięki niej mamy dostęp do swoich pieniędzy w każdej chwili i w każdym miejscu. idziemy na zakupy zawsze mając potrzebną nam sumę pieniędzy i nie musimy się martwić, że za mało zabraliśmy ze sobą. Ludzie lubią wygodę, a bez wątpienia mając taką kartę zawsze pod ręką mamy pieniądze i nie musimy się martwić, że przy kasie nam ich zabraknie. Co prawda trzeba wiedzieć ile jest na karcie bo jeśli przekroczymy limit również zabraknie nam pieniędzy przy kasie w sklepie. Bardzo popularne ostatnio są karty kredytowe.

Karty kredytowe- czy wato je mieć?

Karta kredytowa inaczej zwana kartą płatniczą, jest wydawana przez bank w celu przyznania jej właścicielowi limitu kredytowego. Operacje jakich dokona właściciel karty są rozliczane właśnie w ramach przyznanego na karcie limitu. Przeważnie do przyznania nam karty kredytowej bank nie wymaga od nas posiadania rachunku płatniczego. Co dany okres właściciel karty może skorzystać z wyciągu, na którym znajdzie pełne zestawienie wszystkich transakcji jakich dokonał. Znajdzie tam również informacje odnoście spłaty na karcie. Limit jaki mamy na karci jest najczęściej oprocentowany znacznie wyżej niż linie kredytowe jakie przyznawane są do rachunków bieżących. Karta kredytowa posiada również tak zwany okres bezodsetkowy grace period. W okresie tym jeżeli spłacimy całe zadłużenie na karcie nie zapłacimy od takiego kredytu żadnych odsetek. Okres bez odsetkowy dotyczy jedynie transakcji bezgotówkowych. Od wypłacania na przykład pieniędzy w bankomacie przyjdzie nam zapłacić odsetki. Opłaty z kartę kredytową mogą być naliczane nawet jeżeli właściciel karty z niej nie korzysta. Mimo to karty kredytowe cieszą się spora popularnością. Dzięki nim można skorzystać z wielu systemów premiowych, zbierać punkty i wymieniać je na nagrody, co bez wątpienia zachęca do posiadania takowej karty.

Kredyty konsumenckie.

Przeznaczenie kredytów konsumencki może być naprawdę szeroko rozumiane. Mogą być to cele prywatne jakie nie wiążą się ani z działalnością zawodową, ani gospodarczą. Kredyt konsumencki jest to kredyt jaki kredytodawca udziela konsumentowi. Czyni to w ramach działalności gospodarczej jaka prowadzi. Kredyty w Polsce mają swoje uregulowania prawne w ustawie z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim. Ustawa ta przekazuje uregulowania prawne jakie pokazują jakie są prawa i obowiązki, które wiążą się z kredytami konsumenckimi. W ustawie pokazane jest również jakie formy prawne umów można zaliczyć do kredytów konsumenckich. Umów tych jest co najmniej kilka i wszystkie uznaje się za kredyt konsumencki.

Użyte znaczniki: , , , , ,

« Dlaczego analiza kred… | Strona domowa | Pożyczka przez Intern… »top