search
top

Gdzie najlepiej zaciągnąć kredyt

Na dzień dzisiejszy, chyba każda osoba posiadająca w domu telewizor, komputer, czy jakiekolwiek inne sprzęty umożliwiające komunikację wiedziała reklamy różnego rodzaju banków, które oferują potencjalnym klientom swoje produkty (konta, kredyty, pożyczki, lokaty i wiele innych). Nie da się jednak przegapić także i reklam wielu różnych firm, które nie są bankami, a mimo to również oferują osobom potencjalnie zainteresowanym dodatkowymi pieniędzmi, pożyczki. Warto jest jednak nauczyć się rozróżniać banki od taki zwanych parabanków czy te prywatnych firm udzielających pożyczek,ponieważ może mieć to kluczowe znaczenie dla osoby, która chce pieniądze.

Przede wszystkim banki są instytucjami, które podlegają przepisom prawa bankowego, podlegają pod państwo. Nawet jeżeli są to de facto firmy prywatne, muszą stosować się do ogólnie ustalonych przepisów prawa, muszą być odpowiednio zarejestrowane i posiadać odpowiednie certyfikaty. Inaczej rzecz wygląda w przypadku parabanków czy prywatnych firm pożyczkowych, ponieważ one tym przepisom nie podlegają (podlegają najczęściej zwykłym przepisom prawnym), więc przez pójściem tam, należy się dokładnie upewnić, czy wiążemy się z dobrą firmą.

Firmy pożyczkowe czy też parabanki nie zawsze muszą oznaczać lichwiarskie oprocentowanie, czy też nie zawsze są one nastawione tylko na oszukanie klienta (choć niestety takie sytuacje zdarzają się do dzisiaj), za to często są one jedynym „ratunkiem“ dla osób, które banku kredytu nie otrzymały (na przykład z powodu braku stałych dochodów czy tez z powodu złej historii kredytowej), a pieniądze potrzebują.

Z reguł takie firmy mają znacznie niższe wymagania dotyczące kredytobiorcy aniżeli banki,więc otrzymać kredyt czy pożyczkę jest łatwiej. Oczywiście każdy kij ma dwa końce, więc jeżeli łatwiej będzie nam uzyskać pieniądze, z całą pewnością więcej za taką pożyczkę zapłacimy (niejednokrotnie jest to kilka razy więcej niż w banku). Trzeba to koniecznie mieć na uwadze decydując się na tak ofertę.

Można więc powiedzieć, że kredyty czy też pożyczki najleppiej jest zaciągać w bankach, ponieważ są one najbezpieczniejsze i najbardziej opłacalne, jednak jeżeli nie ma takiej możliwości, można skorzystać z usług firm prywatnych, jednak należy przy tym odpowiednio uważać.

Użyte znaczniki: , , ,

« Ważne wiadomości o na… | Strona domowa | Kredyty gotówkowe nap… »top