search
top

Kredyty gotówkowe – lojalność mile widziana

Bogaty rynek produktów finansowych

Szacuje się, iż niemal każdy Polak posiada oszczędnościowe konto bankowe ROR. W ostatnich latach placówki bankowe sięgają dosyć skutecznie po dotychczasowe nisze, czyli po seniorów oraz młodzież proponując im dogodne warunki obsługi konta. Niektóre osoby posiadają nie jedna, a więcej kont do różnych celów. Oczywiście, nie dzieje się to przypadkowo, gdyż posiadacz konta jest potencjalnym kredytobiorcą, być może lojalnym klientem. Przyciągając klienta do banku oferuje mu się darmowe konto z dodatkowymi ale często koniecznymi i płatnymi opcjami, takimi jak karta bankomatowa czy linia debetowa.

Kredyt gotówkowy i konto w pakiecie

Historia wyciągów bankowych na ROR jest idealnym źródłem wiedzy dla banku na temat kondycji finansowej potencjalnego kredytobiorcy. Tutaj jak na dłoni widać wszystkie wpływy oraz wydatki, tutaj cokolwiek trudno zafałszować. Do klientów notujących regularne przelewy przychodzące, placówki bankowe bardzo chętnie zgłaszają się same proponując przeróżne produkty, są to przede wszystkim kredyty gotówkowe oraz lokaty terminowe.

Nie przez przypadek posiadacze kont z dłuższą historią otrzymują korzystniejsze oferty ze swojego banku w porównaniu z tym, co instytucja może zaproponować zupełnie nowemu klientowi. Takie premiowanie pierwszej grupy ma na celu umocnienie relacji ze stałym klientem, uzyskując zdecydowanie lepsze warunki – być może – poczuje się on bardziej dowartościowany i będzie skłonny doceniać fakt posiadania konta oraz kredytu w tym, a nie innym miejscu.
Automatyzacja kredytów gotówkowych

Kredyty dla posiadaczy kont ROR wiążą się z minimalnymi formalnościami. Jest to oczywiste, gdyż bank posiada już dane klienta, potrafi szybko ocenić jego zdolność kredytową. Kredyty gotówkowe przez internet nie wymagają podpisu na drukowanych oryginałach, zawarcie umowy następuje najczęściej poprzez kliknięcie akceptacji przelewu bankowego, który błyskawicznie trafia na konto. Zgodnie z ustaleniami na linii bank – kredytobiorca w konkretnym dniu danego miesiąca następuje automatyczna spłata raty. Obowiązkiem klienta jest dopilnowanie aby równowartość raty kredytu znajdowała się w danym czasie na ROR. Satysfakcjonujący przebieg spłat jest sygnałem dla banku, iż warto zaproponować kolejne produkty finansowe wzorowemu kredytobiorcy.

Użyte znaczniki: , , , , , , ,

« Funkcje lokat bankowy… | Strona domowa | Wybór kredytu ważna s… »top