search
top

Lokata negocjowana

Lokata negocjowana to jedna z najbardziej nietypowych lokat jeżeli chodzi o ofertę banku względem inwestycji finansowych. Dzięki tego typu lokacie klient ma możliwość negocjowania warunków lokaty. Przykładowo, wybrany Bak Zachodni WBK daje możliwość negocjacji stopy procentowej oraz terminów. Termin lokaty jest negocjowany indywidualnie podczas spotkania klienta z doradcą w banku. 

Dla kogo lokata negocjowana?

Tego typu oferta skierowana jest głównie do klientów biznesowych, właścicieli firm lub po prostu biznesmanów, którzy chcą rozsądnie gospodarować wyższymi niż normalni ludzie kwotami. Przeważnie ustalony jest dolny limit dla tego typu usługi. Bank daje możliwość założenia lokaty od 20 tysięcy złotych. Lokata założona w przykładowych banku WBK posiada stałą stopę procentową, która jest ustalana w pierwszym dniu zakładania lokaty. Jeżeli klient w przyszłości chciałby odnowić lokatę, wszystkie warunki muszą być negocjowane zatem od nowa. Po upływie terminu lokaty istnieją natomiast trzy sposoby na wypłacenie odsetek. Pierwszym z nich jest przelanie środków na konto w tym samym banku, drugim jest przelew na dowolny rachunek osobisty w innym banku, natomiast trzeci sposób to bezpośrednia wypłata gotówki w oddziale banku.

Koszty prowadzenia lokaty negocjowanej

Koszty związane z lokatą są sprowadzone praktycznie do niezbędnego minimum. Zlecenie przelewu środków zgromadzonych na lokacie na konto osobiste w innym banku kosztuje siedem złotych. W momencie kiedy klient zdecyduje się zamknąć lokatę przed ustalonym terminem i chce przelać środki zgromadzone na lokacie na swoje konto osobiste w innym banku - wówczas koszt takiej operacji to również siedem złotych. Wyciągi z konta lokaty w formie e-Wyciągu oraz wyciągu papierowego są bezpłatne. Klient zapłaci jedynie z otrzymanie duplikatu wyciągu – jest to opłata pięciu złotych. Z racji negocjowanych warunków lokaty, suma pieniędzy dla których warunki przysługują ograniczona jest pewnym minimum, jest to więc również określony koszt. Termin lokaty przy negocjowanych warunkach maksymalnie może wynieść 24 miesiące. W celu założenia lokaty konieczna jest wizyta w BZ WBK. Umowa zostaje podpisana przy udziale konsultanta po uprzednim wynegocjowaniu warunków. Dobry kredyt oprocentowanie znajdziesz pod tym adresem.

Użyte znaczniki: , , , , ,

« Jaki kredyt gotówkowy… | Strona domowa | Lokata bankowa prakty… »top