search
top

Debet na rachunku czy kredyt gotówkowy?

Brakuje gotówki? Istnieje co najmniej kilka rozwiązań tego problemu. Zakup produktu czy usługi można sfinansować za pomocą kredytu gotówkowego, karty kredytowej bądź skorzystać z limitu na rachunku osobistym. Pytanie brzmi, które spośród proponowanych wyżej rozwiązań jest najkorzystniejsze?

Zimą w szczególności brak gotówki w domowym budżecie może być dotkliwy. Zbliżające się święta, wyprzedaże w sklepach czy promocje na sprzęt RTV mogą stanowić ogromną pokusę. Co zrobić gdy środki bieżące nie pozwalają na sfinansowanie wszystkich tych potrzeb? Odpowiedź jest prosta. Zdecydować się na kredyt gotówkowy, limit w rachunku osobistym bądź skorzystać z limitu na karcie kredytowej.

Przez konto czy lokatę? Jak oszczędzać na wakacje?

Popularnym stało się zaciąganie kredytów na wymarzone i wyczekiwane wakacje. Mniej popularnym sposobem na organizację wakacji marzeń jest oszczędzanie. Wymaga samodyscypliny, konsekwencji i nawyku.

Z tym może być problem. Stałe zlecenie przelewu określonej sumy na konto oszczędnościowe zaraz po otrzymaniu pensji może być dobrym sposobem na wyrobienie w sobie nawyku oszczędności. Z kolei przy nagłym zasileniu domowego budżetu większą sumą pieniędzy ochronę kapitału może zapewniać lokata bankowa. Ochronę przed własną chciwością. Pieniędzy przecież ciągle brakuje istnieje więc spora pokusa by zakup nowych ciuchów sfinansować za pomocą pieniędzmi z nagłego dopływu gotówki. Klientowi nie pozostają więc już nic innego jak opłacenie wakacji marzeń przy pomocy kredytu gotówkowego.

Kredyty - kiedy warto się na nie decydować?

Na pewno kredyt jest wyjściem z wielu sytuacji, jednak należy go przede wszystkim dobrze wybrać.

Kiedy powinniśmy decydować się na kredyt?

Czasem ludzie znajdują się w takiej sytuacji, że brakuje im pieniędzy na przykład na meble do pokoju, samochód lub spłatę jakiegoś bardzo ważnego zobowiązania. W takich omen najlepszym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy, bowiem dzięki niemu można zdobyć sporą sumę pieniędzy. Kredyty gotówkowe oferowane są przez liczne banki, dzięki czemu klienci mogą wybrać sobie ten najodpowiedniejszy dla nich kredyt. Poszczególne kredyty różnią się od siebie wysokością pieniędzy, które chce się otrzymać od banku, wysokością rat, a także oprocentowaniem. Tego typu kredyty można zaciągać bezpośrednio w banku, ale można też zdecydować się na złożenie wniosku kredytowego przez Internet. Ten drugi sposób jest znacznie bardziej wygodny, ponieważ taki kredyt można wówczas otrzymać bez wychodzenia z domu. Po kredyty gotówkowe sięga największa liczba ludzi głównie z tego względu, że banki nie sprawdzają, na co będą przeznaczone udzielone przez bank pieniądze. Kredyty gotówkowe powstały głównie z myślą o ludziach, którzy popadli w jakieś długi i potrzebują pilnego zastrzyku finansowego. Chcąc dobrać sobie najodpowiedniejszy kredyt trzeba przede wszystkim przejrzeć różne oferty, a szybki proces weryfikacji pozwoli wyłonić ten najodpowiedniejszy kredyt gotówkowy. Większość osób wybierając kredyt zwraca przede wszystkim uwagę na to, jaki jest system zwrotu pieniędzy. Każdy, kto decyduje się na kredyt gotówkowy musi przygotować jedynie swój dowód osobisty, a także zaświadczenie o stałym pozyskiwaniu środków pieniężnych. Takie kredyty stanowią idealne rozwiązanie nie tylko dla młodych ludzi, ale również dla emerytów, którzy mają jeszcze jakieś duże wydatki.

| Użyte znaczniki: , , ,
top